Človeka nepremeníš… alebo čo je to šťastie?

V živote človeka sú rôzne situácie, z ktorých sa vieme poučiť, prípadne sa trápime a riešime, čo všetko mohlo byť ináč, keby…

Ale to čo bolo už nezmeníme, avšak málokto si to vie uvedomiť.

Ľudia sa väčšinou trápia, prečo sa to stalo, čo malo byť ináč, kto je na vine a hlavne prečo práve ja?

Otočme to opačne. Všetko sa pre niečo deje. Či už je to dobré, alebo zlé, stalo sa to preto, že nám to malo niečo povedať. To, čo bolo už nezmeníme, jediné, čo dokážeme zmeniť je náš postoj k tomu čo sa stalo a takisto náš postoj, ako sa k tomu postavíme. Všetko závisí na našom rozhodnutí.

Veľakrát sa človek vyhovára, ja za to nemôžem, to ten, alebo ja nemám šťastie.

 ♥ ♥ ♥      Čo je to šťastie?     ♥ ♥ ♥

Šťastie máme všetci vo svojom vnútri, vo svojom srdci. Len si to neuvedomujeme. Každý čaká, že mu šťastie padne z neba, alebo sa na neho usmeje, alebo vyhrá milión. To nie je šťastie.

Šťastie je mať rád samého seba, takého aký som a neriešiť, že je niekto tučný alebo má ja neviem riedke vlasy. Miluj sa taký aký si a nerieš prečo je niečo ináč?… Miluj svojich blízkych a každý deň im dávaj najavo, ako veľmi ich ľúbiš, ako ti chýbajú a ako ti je s nimi dobre.

Len keď nájdeš seba, nájdeš pokoj a lásku vo svojom vnútri, a budeš tento pokoj a lásku rozdávať všetkým okolo seba, len  vtedy nájdeš svoje šťastie.

Ja už som ho našla, a čo vy?

Eva Cabániková
Milujem jednoduchosť a ukážem Vám, ako si i Vy vďaka systému, pomocou jednoduchých krokov zmeníte život na život svojich snov, a navyše získate osobnú, časovú a časom i finančnú slobodu :) Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre