Eva Cabánik - kouč kvantového SEBArozvoja

Spievodkyňa na ceste k "VEDOMÉMU ŽIVOTU"

   VITAJTE   

 M I L U J E M   Ž I V O T -  čo učím to ŽIJEM, čo žijem to UČÍM...

ukážem Ti, ako zmeniť svoj ŽIVOT na ŽIVOT SVOJICH SNOV...

 VŠETKO je MOŽNÉ... keď VERÍŠ a CHCEŠ 

Pred pár rokmi sa mi ani nesnívalo, že budem mať toľko ČASU a budem si o ňom rozhodovať prevažne ja SAMA. Teraz ráno vstanem kedy chcem, nemusím vstávať na budík. I keď nemusím vstávať skoro, radšej si predsa privstanem a naštartujem deň podľa seba. Prečítam si motivačnú knižku, naberiem pozitívnu energiu a takto super naladená vstupujem do nového dňa, ktorý bude zaručene krásny, lebo si hneď ráno nastavím moje myšlienky na úspešný deň. Mám čas zobudiť moje deti v kľude, nachystať im desiatu, skontrolovať ešte posledné úlohy a vyprevadiť ich až pred školu. Potom si idem ešte zacvičiť, lebo len zdravé telo môže byť v harmónií so zdravým duchom. Až potom, čo sa venujem deťom a sebe, vstupujem do pracovnej časti môjho dňa, absolvujem pracovné stretnutia, mítingy, odpovedám na telefonáty a e-maily a pod.

Dôležitá je AKCIA, každý deň urobím niečo navyše, aspoň malý kúsok a zajtra zas a zas a ono sa to postupne nazbiera a posunie ma to postupne o veľký kus dopredu.

Teraz žijem podľa svojich hodnôt.

Rodina je na prvom mieste, takže si všetko usporiadam tak, aby som mala čas aj na prácu, ale aj na chalanov, ich potreby, záujmy, krúžky a aby sme si dennodenne užívali vzájomnú prítomnosť, smiali sa , zabávali, ale aj pracovali.

A keďže už mám časovú slobodu, nie som v strese a viem pracovné problémy riešiť s čistou hlavou, lebo v strese človek častokrát nerozmýšľa racionálne, robí zbytočné chyby a ešte si aj ničí zdravie. Časová sloboda mi dokázala eliminovať stres na minimum. Dôležité je, že už som v štádiu, kedy si vo väčšine prípadov určujem sama, kedy a s kým sa stretnem, čo budeme riešiť a prečo to budeme riešiť.

K tejto časovej slobode mi veľmi pomohli knihy od bohatých ,ich skúsenosti a odporúčania aplikujem dennodenne do svojich činností. Teraz už viem naisto, že najlepšia investícia je investícia do seba, do svojho vzdelávania a biznisu. Tieto knižky mi pomohli k zvýšeniu môjho sebavedomia, k tomu, že si oveľa viac verím, že dokážem aj zdanlivo nemožné. Ale ako povedal Einstein, neexistujú hranice, keď niečo CHCEŠ, celý vesmír sa spojí a ty to DOKÁŽEŠ ♥

Triedim svoje myšlienky. Peniaze sú všade na ceste, tak ich postupne zbieram, a užívam si život, po akom som vždy túžila a snila. Mám super manžela, krásne deti, mám čas sa im venovať, mám dosť financií dať im lepšie vzdelanie, krúžky, veľa cestujeme a naberáme skúsenosti, a najdôležitejšie je, že sme spolu a užívame si život podľa našich predstáv.

Ale vždycky to tak nebolo...

Pred pár rokmi som bola zamestnaná, a hoci som bola vedúca v štátnej organizácii, musela som chodiť na siedmu do roboty, byť v nej 8 hodín a riešiť veci podľa nadriadených, počúvať ich príkazy, ktoré veľakrát boli v rozpore s mojím myslením. Jednoducho som musela, však to poznáte, ďalších 10 stojí za bránou. Časový stres bol obrovský a keďže som mala tri malé deti, poznáte to: doktor, choroba, kontrola, zubár, výlet zo školy... stále som sa musela niekoho pýtať, či môžem vôbec ísť a rýchlo sa ponáhľať späť. A ešte horšie bolo to, že som plnila hodnoty a ciele niekoho iného. Tak som si jedného dňa povedala: A dosť!

Ešte pár rokov dozadu bol môj život doslova katastrofa. Ráno som vstávala na budík, rýchlo budiť deti do škôlky, do školy, utekala som do práce, aby som prišla načas. Tam som trávila 8 hodín vkuse v strese, ešte aj kolegynky boli protivné, jedna druhú ohovárali a tvárili sa, aké sú kamarátky. Zvrchu nám chodili príkazy, čo a ako máme urobiť a keď to bolo hotové, zrazu si niekto zmyslel a museli sme to celé prerobiť. V tom čase som svoj pracovný život nemala vôbec pod kontrolou. Musela som robiť, čo mi kážu a to i napriek tomu, že som vedela, že sa to dá urobiť aj lepšie a to ma ubíjalo. Tá nemohúcosť. A o peniazoch sa už nemusíme ani baviť. Žila som od výplaty do výplaty a nemohla som si dovoliť nič navyše, však tri deti, oblečenie, strava, krúžky, školské potreby. Všetko sa stále kopilo, nič som nestíhala, peňazí bolo málo a k tomu ten neustály kolotoč – práca, deti, domácnosť, už mi z toho začalo šibať. Nemala som žiadny čas pre seba, žiadne cvičenie, žiadna kniha, žiadne posedenie s kamarátkami. Doma to tiež nebolo ružové, muž stále v práci a ja s tromi deťmi, chlapcami, z toho dvaja sú dvojičky. Neviem, či si viete celkom dobre predstaviť, čo dokážu narobiť traja chlapci? Mala som pocit, že neustále len upratujem a za pár minút prebehol „tajfún“ a ja som bola tam kde predtým. A zas len navariť, upratať, ožehliť...

Tak som si povedala: A už stačilo! Toto musí skončiť, aj ja chcem ŽIŤ „môj“ ŽIVOT bez stresu a naháňania, robiť si čo ja chcem, a nie čo odo mňa vyžadujú ostatní...

V prvom rade som sa už konečne ROZHODLA... ( a o tom to celé je...)

Je už ďalej nemožné, aby som sa takto ďalej naháňala a všetko riešila a robila sama. Zaviedla som doma určitý systém a postupne do neho zapájala všetkých členov našej rodiny. Zaviedla som nové pravidlá, kto má čo nastarosti, čo musia urobiť najskôr, až potom môžu robiť ostatné činnosti „za odmenu“. Delegovala som časť svojich povinností na deti, veď už sú väčšie a krásne to dokážu zvládnuť. Veľakrát sa im nechce, ale správna motivácia spraví svoje J

A čo som tým ZÍSKALA?   Č A S   – najdôležitejšiu komoditu nás všetkých...

Postupne som si urobila ČAS, išla si zacvičiť, kým chalani poupratovali detskú a kuchyňu, večer si našla čas na čítanie motivačnej knihy, a tým sa ii moje myšlienky posunuli do pozitívnej roviny. Zrazu som mala čas aj na seba, nebola som v takom strese a hneď sa človek cíti lepšie, aj rozmýšľa ináč. Začala sa viac čítať knihy od bohatých a úspešných, ktoré ma stále viac utvrdzovali v tom, aké dôležité je triedenie svojich myšlienok a VEDOMÉ BYTIE. Postupne som aplikovala myšlienky, ktoré ma oslovili a hodili sa do môjho plánu, ako získať viac času a makať na sebe, zdokonaľovať sa a neustále sa vzdelávať. Týmito pozitívnymi myšlienkami a postupnými vedomými zmenami v mojom myslení a konaní som získala stále viac vedomostí a zručností, moja sebaúcta rástla a začala som si vážiť seba stále viac a viac, až som dospela k názoru, že nebudem svoj čas vymieňať za tých pár korún v robote, ktorá ma aj tak nenapĺňala, a v ktorej by sa aj tak nič nezmenilo ďalších 20 rokov. Tak som využila šancu a pri prvom prepúšťaní som sa dobrovoľne prihlásila, lebo som cítila, že potrebujem zmenu. A oni mi zato ešte aj poďakovali. Bez tejto zmeny by môj život zostal stále v tých istých uponáhľaných koľajách možno až do smrti.

A zrazu sa môj ŽIVOT ZLEPŠIL a každým dňom lepší a lepší...

A keďže tieto stresové situácie prežíva hádam každý z nás, rozhodla som sa predstaviť Ti SKRATKU... roky mojich skúseností a bádania POKUS-OMYL, ktoré som postupne zbierala a budovala  si tak krôčik po krôčiku "SVOJ ŽIVOT", vďaka nim som postupne získavala stále viac ČASU ako najdrahšej komodity nás všetkých, vďaka času viac vedomostí, skúseností, sebaúcty, a hlavne SEBALÁSKU. To najdôležitejšie zo všetkého je, že som zmenila svoje MYSLENIE a zrazu sa zo šedej uponáhľanej myšky niekde v dave  stala  KRÁSNA SEBAVEDOMÁ ŽENA ♥ ktorá vie, čo chce, neustále na SEBE pracuje, učí sa, vzdeláva a hlavne nebojí sa ísť do akcie. Pretože ak nič v živote nezmeníte, nič sa nezmení, všetko bude bežať v zabehnutom stereotype.

Ak chcete vo svojom ŽIVOTE niečo zmeniť, poďte do AKCIE!

pretože aj podľa vesmírnych zákonov bez akcie nemôže byť reakcia. Poď si zmeniť život, nech je TVOJ... podľa Tvojich predstáv a nie podľa predstáv tvojho šéfa, manžela či svokry. Poď si plniť svoje CIELE a SNY, pretože keď vieš, kam chceš ísť, čo chceš dokázať a naozaj tomu veríš, celý vesmír sa spojí a TY sa zrazu ocitneš vo svojom VYSNÍVANOM ŽIVOTE. Získaš SLOBODU, nielen časovú a osobnú, ale postupne aj finančnú, a zrazu budeš robiť to, v čom si dobrý, čo Ťa baví a napĺňa. Chce to len vystúpiť zo svojej zóny pohodlia, pustiť sa do akcie a každý deň krôčik po krôčiku sa približovať k vysnenej slobode. A zrazu sa z krôčiku stane krok, z kroku skok, a všetko sa razom zmení, len musíš VERIŤ a CHCIEŤ, a niečo pre to urobiť!

Preto opusti svoju zónu pohodlia, nepozerajte tie negatívne správy v televízii,  radšej tú pol hodinku venujte knižke, úspešných a bohatých ľudí a každý deň aspoň jednu myšlienku aplikuj do svojho života,

aby sa každým dňom stal TVOJ ŽIVOT lepším a krajším, ale hlavne,

aby si aj TY postupne ŽIL SVOJ ŽIVOT NAPLNO... podľa seba a získal svoju SLOBODU!

teším sa z toho, že aj TEBE môžem pomôcť

na ceste k ŽIVOTU svojich SNOV... ♥

 ukážem Ti, že sa to dá aj s tromi deťmi - chlapcami,

dokonca aj s dvojičkami :)