Inteligentné ženy v biznise, alebo ako krása a rozum robia divy…

(Použitie Pravidla 80/20  praxi)

Vo štvrtok a v piatok sa konalo jedno školenie, ktorého som sa zúčastnila. Vo štvrtok ráno som sa vybrala autom do Nitry. Samozrejme ráno som musela ešte vybaviť pár vecí, takže pôvodný plán vyraziť o pol deviatej sa zhodou pár náhlych udalostí posunul. Do Nitry som síce dorazila včas, ale nerátala som s tým, že mesto bude až zapchaté ranným zhonom, takže som si pár minút počkala na červených. A aby toho nebolo málo, tak som sa ešte trošku zamotala do jednosmerných uličiek, takže to dopadlo tak, že som prišla neskoro, čo by ešte nebolo až také strašné, ale v tom zhone som zabudla doma všetky papiere, ktoré boli vstupenkou na školenie. Nejako som to ukecala, a nakoniec som sa školenia mohla zúčastniť. Asi tušíte, čo tým chcem povedať. Jasné, že som si veci nepripravila dopredu, jasné, že som nezapla navigáciu a jasné, že som si nenechala dostatočnú časovú rezervu. Zlé plánovanie a následok zlý dojem hneď na začiatku.

Školenie prebiehalo super a v piatok poobede sme všetci účastníci postupne absolvovali osobné pohovory. Preberali sme rôzne odborné vedomosti ale i praktické skúsenosti, možnosti komunikácie a jej aplikácia v praxi. Nakoniec školiteľ chcel odo mňa argumenty, fakty a mne napadlo, že mám „svoju tabuľku“.

Raz som ju vytvorila (použila som kalkulačku v hlave aj na papieri), na základe milióna tých istých dotazov a milióna mojich odpovedí na tie isté otázky. Hrozne sa mi nechcelo, ale vytvorenie tejto tabuľky mi zabralo cca 15 min. času, zadala som tam pár vzorcov, urobila prehľad a analýzu vstupných dát,  ale pákový efekt z týchto 15 minút je nevyčísliteľný. Ušetrený čas, kopec klientov bez väčšej námahy, nakoľko čísla v tabuľke hovoria za všetko, tým pádom zarobené peniaze a to všetko opakovane a stále. Ešte aj konečný efekt v piatok pri osobných pohovoroch: tabuľka spravila ohromný dojem, vďaka mojej tabuľke som získala kontakty na všetkých zúčastnených, vrátane školiteľov a skúšajúcich, aby som im poslala uvedenú tabuľku, a tým som si následne otvorila dvere na sieťovanie v novom biznise so super ľuďmi z pravej strany, ktorí chcú. Zapísala som sa ako spoľahlivá osoba, ktorá má prehľad, robí analýzy a navyše som „vymazala“ zlý dojem zo začiatku,  a naviac som to celé otočila v môj prospech. Zaujala som postoj Win-win.

K tomu všetkému som pripojila svoj ženský šarm, málokto čakal odomňa toľko odborných vedomostí a logických argumentov, a to aj v rámci debaty počas školenia. V tomto prípade tiež vidno, aká dôležitá je komunikácia, a to nielen tá verbálna, ale hlavne neverbálna. Tu sa ukázalo pravidlo, ktoré stále platí: ako budeš komunikovať, tak sa budeš mať.

Výsledok skúšky bol úžasný, všetko ok, akurát som dostala odporúčanie používať Pravidlo 80/20, 80% počúvaj, 20% sa pýtaj, a to títo ľudia absolútne netušia, že som zapojená v projekte Jirka Mazúra Život na pravej strane.

Je to až neuveriteľné, kde všade sa dá Paretovo pravidlo aplikovať a aké úžasné výsledky prináša v každej oblasti, či už do bežného života, vzťahov, podnikania, proste ho môžeme aplikovať do každej jednej činnosti, ktorú robíme a výsledky sa dostavujú hneď a následné pákové efekty robia divy.

A opačne, s Paretovým pravidlom sa stretávame dennodenne pri jednaní s ľuďmi z pravej strany.

Takže:        HOR SA do aplikovania Pravidla 80/20 vedome a s jasným zámerom!!!

Eva Cabániková
Milujem jednoduchosť a ukážem Vám, ako si i Vy vďaka systému, pomocou jednoduchých krokov zmeníte život na život svojich snov, a navyše získate osobnú, časovú a časom i finančnú slobodu :) Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre