Moja cesta na Pravú stranu – predĺžená 10-dňová výzva

Tento článok vznikol na základe 10-dňovejvýzvy Jirku Mazura v online programe Život na pravej strane resp. Cesta na pravú stranu. S jirkom Mazurom som sa prvýkrát stretla na workshope po ukončení programu Podnikanie z pláže, kde mal príspevok ohľadne cash-flow kvadrantu a cesty na pravú stranu. Zaujal ma nielen odbornými vedomosťami, ale celkovo aj ako človek s nadhľadom a ako Človek, od ktorého sa určite mám čo naučiť.

A preto som tu, vo vnútri programu Život na pravej strane, resp. v mojom prípade Cesta na pravú stranu. Jirko pripravil krok za krokom návod, ako pomôcť ľuďom a podnikateľom prejsť na pravú stranu cash-flow kvadrantu a vylepšiť si tam svoju pozíciu. Je to konkrétny návod, ako získať ČAS: SLOBODU: NEZÁVISLOSŤ: SEBAREALIZÁCIU: PENIAZE, po čom všetci túžime  🙂

Som veľmi rada, že som sa do tohto programu zapojila a v tomto článku by som vám chcela priblížiť svoju cestu na Pravú stranu.

Som živnostník, teda momentálne som súčasťou kvadrantu S a mojím cieľom je čo najskôr prejsť na pravú stanu. A vidím, že postupným vedomím aplikovaním Jirkových rád a krokov sa mi to krásne darí.

Obsahom kurzu je 13 Tajomstiev Pravej strany a strategické schopnosti podnikateľa.

Za základnú strategickú schopnosť podnikateľa považujem prácu s kalkulačkou v hlave a na papieri. Odkedy som začala reálne prepočítavať všetky možné projekty a príležitosti, reálne som to naťukala do kalkulačky a naozaj napísala na papier, zrazu sa mi zjavujú ďalšie a ďalšie možnosti, o ktorých som predtým ani netušila. Kalkulačka mi ukázala nový pohľad na príležitosti, viem ich vďaka kalkulačke lepšie vyhodnotiť a zmonetizovať.

Pravidelne raz-dvakrát do týždňa prehodnocujem a analyzujem svoje projekty a podnikanie a vďaka čomu zameriavam svoj fokus tým správnym smerom.

Čo sa týka

  1. ČAS – jeho efektívne využívanie

Vďaka Jirkovým návodom som si uvedomila, že viem reálne ušetriť 2 hod. času denne, čo je za mesiac 56 hod., za rok je to 672 hodín za rok!!! Začala som tento ušetrený čas venovať svojmu biznisu a veci sa pohli správnym smerom.

Každý deň aplikujem 15 min. biznis akciu a biznis sa rozpohyboval a postupne sa dostáva do čoraz väčšieho flow.

 

  1. FOKUS – koncentrácia a totálne zameranie

Slovíčko totálne malo v tomto kontexte pre mňa obrovský význam, nakoľko som doteraz mala fokus na milión aktivít a činností, pomáhala som mužovi s biznisom, pomáhala som všetkým známym, deťom, rodine, skrátka všetkým okolo a na seba som zabúdala. Teraz som zamerala fokus na mňa, na môj biznis, moje podnikanie a všetko sa posunulo nádherne vpred. Darmo, kde je fokus, tam to rastie J

 

  1. PÁKOVÉ EFEKTY

Musím povedať, že odkedy sa vedome zameriavam na pákové efekty, a to nielen v podnikaní, veci sa proste dejú. A násobne. Je naozaj krásne, keď som napr. venovala 15 min. svojho času zapojila svoje vedomosti, vytvorila jednu tabuľku s reálnymi výsledkami a na základe tejto tabuľky, týchto mojích 15-tich minút sa mi mnohonásobne vrátil čas, peniaze, efktivita práce a obchodov. Tieto pákové efekty sú prítomné všade, len ich treba vedome využívať.

 

  1. Pravidlo 80/20

Toto pravidlo je neskutočné, na základe Jirkových odporúčaní som naozaj vyškrtala zo svojho života 80 % ľudí, aktivít, činností a všetkých zbytočností a zamerala som sa na 20% ľudí, s ktorými riešime biznis a od ktorých sa mám čo naučiť a môžem mať z nich efekt,  aktivít, činností a všetkého, čo mi prinesie 80% zisku do môjho podnikania.

Pravidlo 80/20 aplikujem aj dennodenne v reálnom živote a zrazu všetko beží plynulo, efektívne a výsledky sú čím ďalej jasnejšie, konkrétnejšie a hlavne rýchlejšie.

 

  1. STRATEGICKÉ MYSLENIE a vzdelávanie – mysli dlhodobo vždy pár ťahov dopredu

Aplikáciou strategického myslenia v mojom podnikaní vidím ciele oveľa jasnejšie, kroky k cieľu sú konkrétnejšie a tých pár ťahov dopredu posúva projekty rýchlejšie k cieľu.

 

  1. VIP sieťovanie – vyberať si ľudí na správnom mieste a v správnom čase…

Tajomstvo VIP sieťovanie mi totálne zmenilo pohľad a určite ma posunulo na mojej ceste na PS o riadny kus!!! takže poučenie pre mňa (aj na moju nástenku): CHCEM sa spájať len s tými najlepšími a chcem byť najlepšia a ŽIŤ VIP ŽIVOT!

Zatiaľ som sieťovala len mimo biznisu, ale odteraz organizujem a štrikujem už aj biznisové siete J

Pri každom jednom tajomstve a jeho aplikácii využívam kalkulačku  hlave aj v ruke, píšem všetko na papier a objavujem vďaka šiestemu zmyslu nové a nové možnosti a príležitosti.

Zapájam ďalšiu veľmi významnú strategickú schopnosť, ktorou je komunikácia ako taká – v biznise strategická a efektívna. Môžem povedať, že MILUJEM komunikáciu s ľuďmi, obchodnými partnermi a celkovo ma baví sa s týmito ľuďmi hrať.

Pretože celé podnikanie je vlastne hra. Keď hráme hru, ktorá nás baví, zapojíme k tomu svoje túžby a vášeň, ktorá nás k tejto túžbe vedie a sme správne motivovaní nemôžeme dosiahnuť nič iné ako NADŠTANDARDNÉ VÝSLEDKY. A kto by ich nechcel dosiahnuť?

Takže ďakujem Jirkovi Mazurovi za tento skvelý kurz, za jeho rady, vedenie, za to, ako sa vďaka nemu posúvam stále viac doprava a ako sa vďaka nemu mení môj biznis, ale aj život k lepšiemu, k tým 20% ľudí, ktorí vedia čo chcú, idú si za svojím a žijú si svoj život naplno.

Pokiaľ budete vedome aplikovať všetky Jirkove rady a tipy, zmení sa Vám život o 360 stupňov ako mne, a musím povedať, že je to všetko NÁDHERNÉ!!!

 

TAK DOTOHO 🙂

 

Eva Cabániková
Milujem jednoduchosť a ukážem Vám, ako si i Vy vďaka systému, pomocou jednoduchých krokov zmeníte život na život svojich snov, a navyše získate osobnú, časovú a časom i finančnú slobodu :) Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre