Prečo píšem tento BLOG???

Vlastne to tak zrazu na mňa prišlo, jednoducho to tak cítim. Momentálne som už v štádiu, že dokážem dať na papier svoje myšlienky, svoje pocity a teším sa z toho, čo všetko zo mňa vylezie J Viete si to asi predstaviť, s dvojičkami to zo začiatku nebolo ľahké, ale dnes je to už pohoda a dnes si to práve vďaka nim a ešte staršiemu synovi užívam naplno.

Ale vždycky to tak nebolo.

Ja, technický typ, racionálny človek, žijúci len vo faktoch, fyzických dôkazoch, a v číslach, analýzach, všetko muselo vždy sedieť, alebo aspoň z niečoho vyplývať… Nie nadarmo som vyštudovala ekonómiu a dlhé roky robila účtovníctvo a finančné analýzy, excel je môj veľký kamarát, o ostatných technických softvéroch ani nehovorím. Žila som si svoj svet v konkrétnej realite, deti, domácnosť, práca, kde všetko sedelo presne, akurát mi bežný život, drobné maličkosti každého dňa utekali pomedzi prsty… a písanie? Nie, stále som si hovorila, že by som nedokázala napísať ani dve súvislé vety, pokiaľ nešlo o rozbor finančnej analýzy 🙂 Musím sa priznať, že aj na základnej škole slohy za mňa písala moja mamina a vždy som dostala jednotku.

Ale už som nato prišla.     IMG_0195

Dnes už nežijem len čierno a bielo, užívam si každý deň naplno a snažím sa tešiť z maličkostí

a to aj vďaka mojím trom synom, ktorí ma naučili, čo je a čo nie je dôležité v živote.

Milujem záhradu, kvietky a všetko spojené s jarou, tou krásnou energiou prírody, ktorá nám aj v týchto už skoro jarných dňoch ukazuje svoju silu, všetko pučí, začína sa zelenieť trávička, kvitnú snežienky, krókusy a iné jarné kvietky a to mi dodáva „šťavu“ a silu, silu žiť život naplno a užívať si tieto krásne dni, tú vôňu, ten neopísateľný pocit, keď zabzučí prvá včielka, sadne na kvietok a jednoducho ho opelí a všetci sú spokojní. Však sa len pozrite z okna, slniečko svieti, už nie je také zubaté, normálne hreje až pri srdiečku a to mi dáva silu vyjadriť svoje pocity a nadšenie už len z toho, že je taký nádherný deň a tak píšem tento článok na môj blog a teším sa na ďalšie články, ktoré tu pre Vás postupne zverejním.

Sila emócie 🙂

Je to tá najkrajšia sila, ktorá z nás môže vychádzať. Emóciou dokážeme vyjadriť, radosť, šťastie, ale i nešťastie a smútok. A nato tie emócie sú. My ženy sme krehké bytosti, od počiatku sme citlivé a cez emócie prežívame rôzne situácie v živote, či už krásne, ale tie menej pekné, smutné. Teraz už viem, o čo jednoduchšie sa dajú prekonať ťažké chvíle, keď tie emócie nedusím v sebe, ale ich dávam najavo, keď mi je smutno, plačem, keď som veselá, smejem sa. A musím Vám povedať, že sa smejem často, pretože som zistila, že s úsmevom je celý život jednoduchší a to ma tiež naučili moji „fagani“, je to úžasné, ako deti vyjadrujú svoje emócie, máme sa čo učiť …

Je to o postoji…

Každý máme nejaký postoj k sebe, k životu , k práci, k deťom, k rodičom… Väčšinou ten postoj pramení z našej výchovy, od malička do nás vštepovali, čo sa má a čo sa nemá, čo je vhodné a čo nie a väčšinou sme sa vždy niekomu prispôsobovali, len aby bolo dobre. Všetci to máme niekde hlboko v nás zakorenené a sú to nejaké tie pravidlá správania, ktoré sa od nás vyžadujú. Skúste sa k svojim deťom správať ináč, ako nás učili, my máme kamarátsky vzťah, jasné, že vzájomná úcta a dôvera je prvoradá, ale nechám ich, nech naplno prejavia svoju osobnosť a učím ich zaujať svoj  postoj k veci, i keď sú to ešte len deti, a musím povedať, že z nich formujú jedinečné osobnosti a to ma teší.

A prečo?

Každý sme predsa jedinečná bytosť, každý máme v sebe niečo čo je jedinečné a pokiaľ nájdeme to pravé, čo je v nás, čo nás baví, čo by sme robili, keby sme si naozaj mohli vybrať čo chceme, je to obrovská sila v nás, pomocou ktorej dokážeme nemožné a s vášňou nadšením a energiou vypustíme tú lávu z nás, sila výbuchu sopky spôsobí krásnu vlnu plnú emócií a tá narobí divy. Áno, je krásne o tom hovoriť a ešte krajšie to prežívať.

Minulú sobotu som bola na jednom seminári, kde nám super baba rozprávala o jedinečnosti žien, ich emóciách, sile myšlienky a jedinečnosti každého z nás. Stačí len počúvať svoje srdce a vymaniť s z tohto Matrixu všade okolo nás. Konať dobro v súlade so svojím srdcom, lebo len to vie, čo naozaj chceme a po čom túžime. Stačí ho len počúvať a budete sa diviť, aké úžasné veci, doslova zázraky sa budú diať.

Takže ak môžem zopár rád na krajší deň 🙂

  • Prestaňte sa trápiť vecami, ktoré už boli a už ich nezmeníte.
  • Taktiež nemá význam riešiť niečo, čo neovplyvníme, zbytočne sa tým zaťažujeme a rozčuľujeme a nadávame
  • Každé ráno vstávajte s tým aký Vás čaká krásny deň, lebo platí staré známe: „Jaký si to udeláš, takový to máš“
  • Kľudne si ráno povedzte v zrkadle, aké ste úžasné a skvelé a hneď sa budete cítiť lepšie
  • Na klasickú otázku, mimochodom väčšinou len zdvorilostnú: Ako sa máš? Sa neopovážte odpovedať, zle, ťažko … ja vždy odpovedám výborne! A sledujte tých ľudí, akí sú zaskočení takou jednoduchou a zároveň nádhernou myšlienkou. A viete prečo? Lebo čakajú len negatívne odpovede, nadávky a sťažnosti. Jasné, že sú situácie, kedy je nám naozaj ťažko, ale už len tým postojom a pozitívnym myslením trošku situáciu zjemníme a vylepšíme.
  • každý deň začnite s úsmevom, smiech lieči, to všetci vieme, tak sa smejte počas dňa čo najviac, a riadne schuti, to chutí najlepšie. Všimnite si malé deti, ako sa vedie schuti nahlas rehotať a čo to robí so všetkými prítomnými dospelákmi? Rehocú sa všetci naplno, lebo tomu nefalšovanému detskému smiechu sa proste nedá odolať. A hneď je všetko ľahšie, keď sú všetci veselí.
  • Užívajte si prítomnosť a úprimnosť Vašich detí, je to nádherný pocit
  • Proste jednoducho žite svoj život a buďte sami sebou!

A nakoniec viete, že problémy vlastne neexistujú?

Všetky „problémy“ sú len situácie, na ktoré musíme reagovať a ten spôsob, akým na ne reagujeme je na nás. Môžeme kričať, môžeme nadávať na všetkých, ale takisto sa na ten „problém“ môžeme pozrieť trošku s nadhľadom a hľadať čo najjednoduchšie a najprijateľnejšie riešenie, a možno aj s humorom to vyriešiť oveľa skôr a príjemnejšie.

Takže prečo píšem tento BLOG?                     srdiecko

S radosťou sa podelím s Vami o moje skúsenosti, radosti i starosti, reakcie na rôzne situácie, ktoré nám život ponúka. Vyjadrím tu svoje emócie a tým dúfam, pomôžem i Vám prežívať radosť naplno, smútok so slzami, vzrušenie s obrovským nadšením, lásku so srdiečkom a čo je najdôležitejšie, prežiť si každý okamih naplno a vychutnať si tie emócie spojené s daným okamžikom. Lebo na situácie, dobré či zlé, časom zabudneme, ale emócie, ktoré sme prežívali v daných momentoch, tie v nás zostanú navždy ! :):):)

Užite si krásny deň s 🙂 !

 

 

Eva Cabániková
Milujem jednoduchosť a ukážem Vám, ako si i Vy vďaka systému, pomocou jednoduchých krokov zmeníte život na život svojich snov, a navyše získate osobnú, časovú a časom i finančnú slobodu :) Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre